Paki pakendamine ja adresseerimine

Selleks, et saadetised turvaliselt ja tervelt kohale jõuaksid, tuleb need pakkida ja markeerida õigel viisil.

 

KUIDAS PAKILE AADRESS KIRJUTADA?


Kirjuta pakile käsitsi peale pakikood ning saatja/saaja mobiiltelefoni numbrid , et pakk jõuaks soovitud sihtkohta ka siis, kui pakisilt peaks pakilt transpordi käigus ära tulema.
 
  • Kui Sa ei tea saaja täpset aadressi, võid füüsilisele isikule pakki saates selle adresseerida tema nimele postkontorisse nõudmiseni. Selleks kirjuta nime järgi märkus "NÕUDMISENI" ning seejärel sihtkoha postkontori nimetus, sihtnumber, linn või maakond.
  • Iseteeninduses kirjuta saaja aadress ladina tähtede ja araabia numbritega. Kui sihtriigis on kasutusel teised tähed ja numbrid, kirjuta aadress ka sihtkoha tähtede ja numbritega. Rahvusvahelistele postisaadetistele kirjuta sihtriigi nimetus inglise või prantsuse keeles.
 

MILLE SISSE SAADETIS PAKKIDA?

  • Vali pakendamismaterjal paki suuruse ja kuju järgi. Kasutada võid kartongkarpe või –kaste, lainepappi, pakkekilet.
  • Pakendamiseks ei soovita kasutada kilekotti, aga kui seda siiski teed, siis tuleb tõmmata kott tugeva teibiga hoolikalt kokku (mitte maalriteibi või nööriga), et pakendist ei oleks väljaulatuvaid koti servasid. Kui kilekott jääb korralikult kinnitamata ja läheb õhku täis, siis võib sorteerimismasin pidada seda suuremaks pakiks ja saaja peab selle eest lisaraha maksma.
  • Ideaalne pakk transpordiks on kandiline. Ümar pakk võib hakata veerema nii sorteerimisliinil kui ka kullerautos. Soovitame pakendada ümara saadetise kandilisse pakendisse ning lisada vajalik täitematerjal.
  • Pakendimaterjal vali selline, et aadresskaart sinna kindlasti kinni kleepuks. Näiteks tekstiililt ja paberteibilt (maalriteibilt) võib aadresskaart ära tulla.
  • Kasutatud pakendi korral eemalda kindlasti kõik vanad aadresskaardid ja triipkoodid. Oluline on, et pakend oleks tugev, ei laguneks laiali ning sellel oleks piisavalt ühtlast pinda, et saaks kirjutada saaja ja saatja andmed.
  • Pakendamismaterjale saad osta Omniva e-poest või postkontorist. E-poest leiad suure valiku erinevaid, ka spetsiaalselt pakiautomaatide jaoks mõeldud karpe, turvaümbrikke, taaskasutatavat mullikilet ja muid pakkematerjale.

KUI SUUR PAKEND VALIDA?

  • Vali pakend vastavalt kauba suurusele, pakend ei tohi olla liiga väike ega liiga suur, kaup tuleb fikseerida pakendis täitematerjaliga. Minimaalsed pakendi mõõtmed võivad olla 1cm x 9 cm x 14 cm (kõrgus x laius x pikkus).
  • Kui soovid saata väga väikest eset, on soodsam see teele panna maksikirja või tähtmaksikirjana.
 

Paki lihtsam vormistamine

  • Kõige mugavam on pakk vormistada iseteeninduses minu.omniva.ee, kust saad pakikoodi. Kirjuta pakile käsitsi pakikood ning saatja/saaja mobiiltelefoni numbrid.
  • Iseteeninduses on võimalus välja printida aadresskaart ja see pakile kleepida. Aadresskaardi kleepimisel jälgi, et vöötkood oleks loetav täies ulatuses – ei oleks pakil kortsus, kleebitud üle serva või pakendi ühenduskohtade peale, mis võib vöötkoodi moonutada. Samuti tuleb jälgida, et vöötkood oleks pakil ainuke ning see poleks millegagi kaetud.
 

Pakendamise ja märgistamise juhend  
 
 
 

Kergesti purunevad ning õrnad esemed

 
 

Väärtsaadetised

 

Suuremõõtmelised ning üle 30 kg kaaluvad saadetised

 

Paberdokumendid ja skeemid

 

Temperatuuritundlikud saadetised ja ravimid

 

Pulbrid, vedelikud
ning veelduvad ained

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616